Kdy je nejlepší období na prodej nemovitosti?

09.03.2017

Uvažujete o prodeji své nemovitosti, ale nejste si jistí, zdali prodat teď nebo až za půl roku? v tomto článku, Vám prozradím tajemství, kdy nejlépe prodávat a proč.

Přemýšleli jste někdy o tom, jestli existuje správné období pro prodej nemovitosti? Během roku opravdu je období, kdy se nemovitosti prodávají lépe. 

Jedná se o jaro. Roční období, které snad nelze nemilovat. Proč? Po zimě přicházejí sluneční paprsky a nemovitosti jsou jimi krásně prosvětlené. Dny se prodlužují a tím pádem, máme více času na prohlídky za denního světla.

O výběru nového domova často rozhodují také emoce. Je přirozené, že si koupíte byt, ve kterém se dobře cítíte. Prodej a nákup nemovitosti bude prostě mnohem jednodušší, když vám pomůže slunce, které zvedne po zimě náladu snad úplně každému i tomu největšímu bručounovi. 

Navíc tu máme i další důvody, proč prodávat zrovna na jaře.

1. Letos na jaře prodáte za skvělou cenu

Realitní trh zažívá historicky nejlepší období. Ať už jste koupili nemovitost kdykoli, nyní na prodeji určitě vyděláte.

2. Zájem kupujících je ohromný

Poptávka aktuálně převyšuje nabídku. Kupující nedočkavě čekají na to, až se nemovitosti objeví na realitních serverech. Po nové nemovitosti doslova skočí. 

3. Vaše nemovitost bude vypadat atraktivně

Byt zalitý jarním sluncem a zaplněný jarními květinami si každý zamiluje. Kvality vaší nemovitosti vyzdvihne home staging a profesionální fotograf, kterého při prodeji zajišťuji.

4. Před létem chtějí všichni do nového

Také kupující si dávají předsevzetí a mety. Na jaře mají všichni jasný cíl: na léto chtějí bydlet v novém, rodiny se chtějí zabydlet. Prodávají se více pozemky, aby mohli lidé začít v létě stavět. O zahrady je doslova boj. Kdo by v létě nechtěl grilování na vlastní zahradě. 

Pokud budete chtít pomoci s prodejem své nemovitosti, neváhejte se na mě obrátit.

 Tel: 725688267, email: iveta.stedra@era-reality.cz 

 nebo vyplňte tento kontatní formulář